Praktyka Ngo Trod – Towarzyszenie umierającemu i obcowanie ze śmiercią (cz. I) 


Zapraszamy na pierwszą część trzyletniego kursu, który poprowadzi nauczyciel tradycji Jungdrung Bon - Tempa Dukte Lama.

W trakcie tego odosobnienia Tempa Dukte Lama przekaże nauki Bon na temat świadomego umierania oraz współczującej troski o umierającą osobę. Poznamy praktykę Ngo Trod, dzięki której możemy pomóc umierającym rozwinąć otwartość i zaufanie w stosunku do procesu umierania, odpuścić lęki i przywiązania, a także ostatecznie rozpoznać prawdziwą naturę umysłu w momencie śmierci. W trakcie odosobnienia za pomocą kontemplacji, nauk oraz dyskusji przyjrzymy się bliżej znaczeniu przemijania i nietrwałości oraz ich wagi dla naszej duchowej ścieżki. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak pomóc umierającemu połączyć się z jego własną wiarą oraz czerpać siłę i wewnętrzny spokój z duchowej praktyki oraz duchowych nauk.

W kolejnym roku Tempa Lama udzieli nauk o procesie umierania, fazach stanu pośredniego Bardo oraz wyzwolenia w Bardo. Zaś trzecia część będzie poświęcona praktyce Phowa - przeniesienia świadomości w momencie śmierci i oczyszczenia przyczyn sześciu światów cyklicznej egzystencji.

 

 

Notka biograficzna: Tempa Dukte Lama jest wyświęconym lamą z tradycji Jungdrung Bon. Jest założycielem i duchowym dyrektorem Centrum i Instytutu Olmo Ling Bon w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych. Tempa Lama jest również współzałożycielem Fundacji Humla, dedykowanej umocnieniu kultury i tradycji Bon w regionie Humla w Nepalu. Jest artystą i poetą, a także autorem czterech książek. Tempa Dukte Lama jest głęboko oddany propagowaniu nauk Bon na Zachodzie. Nauki pobierał w klasztorze Menri w Indiach, pod bliskim przewodnictwem Jego Świątobliwości 33. opata Menri. Od roku 2000 Tempa Lama mieszka w USA i udziela nauk w wielu krajach na Zachodzie. Poprzez swoją działalność stara się przybliżyć i udostępnić ludziom starożytne nauki Bon. Do Polski Tempa Lama przyjeżdża regularnie od 2016 roku.

  

Termin: 24-25.08.2019, w godzinach 9.30-17.00 (z przerwą na lunch)

Miejsce: informacja zostanie podana w późniejszym terminie.

Koszt: 170 zł za dwa dni przy wpłacie na konto do 20.08.2019 lub 200 zł w dniu nauk.


Uwaga, na wszystkich wpłatach prosimy umieszczać w tytule słowo "darowizna"

Konto: PKO BP 07 1020 1068 0000 1302 0210 0238

Związek Tybetańskiego Bon "Sa Trik Er Sang"
ul. Górczewska 11m22
01-189 Warszawa

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Praktyka Ngo Trod – Towarzyszenie umierającemu i obcowanie ze śmiercią (cz. I) 


Zapraszamy na pierwszą część trzyletniego kursu, który poprowadzi nauczyciel tradycji Jungdrung Bon - Tempa Dukte Lama.

Więcej…

Niebieski Dzam Ba Lha 

Chongtul Rinpoche oraz Związek Tybetańskiego Bon Sa Trik Er Sang zapraszają wszystkich chętnych do udziału w naukach "Niebieski Dzam Ba Lha". 

Więcej…

Uzdrawianie z Sipi Dzialmo, Matką Wszechświata

Chongtul Rinpoche oraz Związek Tybetańskiego Bon Sa Trik Er Sang zapraszają wszystkich chętnych do udziału w naukach: Uzdrawianie z Sipi Dzialmo, Matką Wszechświata.

Więcej…

 Tempa Dukte Lama udzieli nauk "Dziesięć Doskonałości" - część II

W dniu 14 i 15 kwietnia Tempa Dukte Lama będzie kontynuował nauki rozpoczęte w ubiegłym roku - "Dziesięć Doskonałości". Dziesięć Doskonałości to najważniejsza praktyka na ścieżce współczujących istot. 

Więcej…

Geshe Dawa Dhargye został 34. opatem klasztoru Menri

1 stycznia 2018 roku nowym 34. opatem klasztoru Menri, głównego klasztoru tradycji Bon został wybrany Geshe Dawa Dhargye. Odtąd będzie nosił tytuł 34th Menri Trizin.

Więcej…

UZDRAWIANIE Z MATKĄ WSZECHŚWIATA - SIPE DZIALMO

Chongtul Rinpoche oraz oraz Związek Tybetańskiego Bon Sa Trik Er Sang zapraszają wszystkich chętnych do udziału w naukach:
UZDRAWIANIE Z MATKĄ WSZECHŚWIATA - SIPE DZIALMO

Więcej…

 Tempa Dukte Lama udzieli nauk "Dziesięć Doskonałości"

Dziesięć Doskonałości to najważniejsza praktyka na ścieżce współczujących istot. Jej podstawą jest rozpoznanie współzależnej natury wszystkich istot.

Więcej…

Już w kwietniu zapraszamy na nauki Chongtula Rinpocze „PHURBA”

Phurba jest najwyższym jidamem w Tradycji Bon. Odgrywa on fundamentalną rolę w rozwoju osobistej mocy, a tym samym w osiąganiu wytyczonych celów.

 

Więcej…

Chongtul Rinpoche udzieli nauk dzogczen "Złota igła"

Drodzy Przyjaciele i sympatycy Bon!

Z radością informujemy, że już wkrótce po raz kolejny będziemy gościć Chongtula Rinpoche.

Tym razem Rinpoche udzieli nauk dzogczen "Złota igła".

Więcej…

Po raz pierwszy gościliśmy w Polsce Tempa Dukte Lamę

W czerwcu 2016 r. po raz pierwszy gościliśmy Tempa Dukte Lamę, który przekazał nauki "Esencja Serca Sierab Cziammy" (Heart Drop of the Loving Mother). 

Więcej…

J.Ś. Lungtok Tenpei Nyima udzielił Nauk Dzogczen z cyklu Ah-Tri

W dniach 27-30 maja 2016 roku w New Jersey (USA) Jego Świątobliwość Lungtok Tenpei Nyima udzielił Nauk Dzogczen z cyklu Ah-Tri. Było to już czwarte odosobnienie w Ameryce Północnej, które poprowadził Jego Świątobliwość.

Więcej…

Nauki “Esencja Serca Sierab Cziammy”. Tempa Dukte Lama z pierwszą wizytą w Polsce.

Zapraszamy wszystkich na nauki “Esencja Serca Sierab Cziammy”, Miłującej Matki, która jest żeńskim Buddą miłości i mądrości. To praktyka, która połączy nas z naszą pierwotną zdolnością do nieuwarunkowanej miłości i troski w stosunku do innych i do siebie. Prawdziwe jakości Miłującej Matki są w nas od nie mającego początku czasu i będą tam na zawsze. Dzięki tej praktyce możemy rozpoznać te jakości w sobie i odmienić nasze życie na piękniejsze i pełne światła.
 

Więcej…

18033 rocznica urodzin założyciela Bon, Tonpy Shenraba Mi Woche

22 lutego 2016 roku to zgodnie z księżycowym kalendarzem tybetańskim piętnasty dzień pierwszego miesiąca roku małpy, pełnia księżyca. Jest to błogosławiony dzień – przypada 18033 rocznica urodzin założyciela Bon, Tonpy Shenraba Mi Woche.
 

Więcej…

Nauki Chongtula Rinpoche w Warszawie “Praktyka Czerwonego Garudy”

Z radością informujemy, że już wkrótce po raz kolejny będziemy gościć Chongtula Rinpoche. Tym razem Rinpoche udzieli nauk o Czerwonym Garudzie.

Praktyka Czerwonego Garudy generuje i wzmacnia więź z potężną energią ochronną, dzięki której możemy skutecznie i ze współczuciem ujarzmiać wiele destrukcyjnych energii płynących ze środowiska, a także choroby fizyczne i duchowe zakłócenia, które destabilizują umysł.

Więcej…

Nauki Chongtula Rinpoche w Polsce „9 Praktyk Wstępnych” - Ngon Dro Bum Gu


Pod koniec stycznia  po raz kolejny będziemy gościć Chongtula Rinpoche. Tym razem otrzymamy wskazówki kluczowe zarówno dla osób rozpoczynających praktykę medytacyjną, jak i osób dobrze zaznajomionych z tą metodą, wciąż jednak otwartych na większą możliwość ustabilizowania umysłu.

Więcej…